Tarishi Hauwawi

January 17, 2009

Ukatili na mauaji ya Albino: Nini kifanyike kuzuia?

Filed under: habari — tarishi @ 6:07 am
Mmoja wa wahanga wa ukatili na mauaji ya albino ambayo yameweka doa kubwa kwa nchi ya Tanzania inayosifika kwa utulivu na amani. Je kifanyike nini kuzuia unyama huu??

Mmoja wa wahanga wa ukatili na mauaji ya albino ambayo yameweka doa kubwa kwa nchi ya Tanzania inayosifika kwa utulivu na amani. Je kifanyike nini kuzuia unyama huu??

Advertisements

Leave a Comment »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: